Platforma Extended Learning
Pracujemy w branży szkoleń wystarczająco długo, by widzieć, że samo szkolenie nie wystarczy, by wprowadzić nowe zachowania, nawyki czy zwiększyć efektywność.
Dlatego projektując działania rozwojowe promujemy podejście procesowe - High Performance Learning Journey – podróż do efektywności – proces, który gwarantuje wdrożenie wiedzy, umiejętności, a często też zmianę postaw. To właśnie innych stosunek do „nowego” prowadzi do naturalnej zmiany zachowań na te doskonalone w trakcie szkoleń. Jeśli pożądane zachowania zostały dobrze zdiagnozowane, efektywność szkoleń wzrasta wielokrotnie, a tak zaprojektowany proces nastawiony jest na osiąganie rezultatów biznesowych.
86% uczestników wdraża z dobrym skutkiem to, czego nauczyli się w trakcie szkolenia! Czy to możliwe?
Z Platformą Extended Learning TAK!
Z Platformą Extended Learning możemy stworzyć podróż edukacyjną złożoną ze wszystkich etapów budujących strukturę szkolenia, prowadzących do implementacji zdobytej wiedzy i umiejętności w praktyce oraz zaangażować w nią wszystkie kluczowe osoby.
Podróż od szkolenia do efektywności: przed szkoleniem – w trakcie szkolenia – po szkoleniu
Co robimy na poszczególnych etapach?
Przed szkoleniem:
- stworzenie czytelnego powiązania pomiędzy uczeniem się, efektywnością i celami biznesowymi,
- zmotywowanie uczestników do uczenia się w trakcie szkolenia i stosowania wiedzy w praktyce,
- budowanie porozumienia pomiędzy uczestnikami szkolenia i przełożonymi, gdzie od początku jasne jest, że zadaniem pracownika będzie wdrożyć w praktyce to, czego się nauczył na szkoleniu.
W trakcie szkolenia:
- dopasowanie zadań i ćwiczeń do potrzeb wdrożenia w pracy,
- mikro-nauczanie (micro learning, bite-size learning) – tworzenie 5-minutowych pigułek wiedzy, które są obecnie preferowaną formą uczenia się, dostępną w każdym miejscu i w każdym czasie (mobile learning, e-learning),
- zbieranie informacji zwrotnych i tworzenie szkoleń, gdzie można uczyć się poprzez doświadczanie, tym samym przygotowując się do stosowania nowej wiedzy i umiejętności w pracy.
Po szkoleniu:
- powrót do celów wdrożeniowych,
- zadbanie o coaching, feedback i dodatkowe materiały szkoleniowe,
- zadania zachęcające do wdrażania nowych umiejętności i stosowania wiedzy,
- zmiana zachowania, nastawienia.
… ale jak wiemy, na tym uczenie się nie kończy – to nie pojedyncze wydarzenie, nie jest to też seria wydarzeń z zadaniami przed, w trakcie i po. Uczenie się od tej pory będzie dla każdego z Was nieustannym procesem doskonalenia. Tylko tyle i aż tyle.
Dlaczego warto skorzystać z Platformy Extended Learning ELSS?
Korzyści ze szkoleń, coachingu i grywalizacji w jednym narzędziu
Platforma integruje korzyści ze szkoleń stacjonarnych, e-learningu, grywalizacji i coachingu. |
Przeniesienie teorii w praktykę
Platforma podpowiada i wspomaga wszelkie działania wdrożeniowe, dając możliwość szybkiego spożytkowania zdobytej wiedzy i umiejętności. |
Monitoring realizacji celów
Narzędzie gwarantuje monitorowanie osiągania celów z poziomu nauczania, wdrażania wiedzy w praktyce i rezultatów biznesowych. |
Wprowadzanie zmian
Platforma Extended Learning ELSS to genialne narzędzie do wprowadzenia i monitorowania zmiany behawioralnej – przydatne tam, gdzie tradycyjne systemy motywowania zawodzą. |
Tworzenie nowych nawyków
Platforma sprawdza się wszędzie tam, gdzie pracownicy uparcie tkwią w starych nawykach, mimo iż mają wiedzę i umiejętności do „robienia rzeczy po nowemu”. |
Angażowanie przełożonych
Platforma umożliwia zaangażowanie przełożonych w proces uczenia się i wdrażania wiedzy w praktyce. |
Platforma Extended Learning – zalety
Udoskonalone szkolenia
Proces od nauki do wdrożenia, przy wsparciu platformy Extended Learning ELSS, zmienia jakość doskonalenia kompetencji. Przygotuj swoje szkolenie z wykorzystaniem Platformy i natychmiast ciesz się korzyściami.
Wsparcie
Zespół wsparcia Platformy Extended Learning zapewnia pełną pomoc – począwszy od pierwszego programu szkoleniowego przez cały proces.
Łatwość użytkowania
Platforma Extended Learning została zaprojektowana dla uczestników szkoleń i innych działań edukacyjnych oraz trenerów. Projektowanie programów, budowanie zadań, ich modyfikacja i wykorzystywanie w kolejnych programach jest proste, łatwe jest też administrowanie programem.
Bezpieczeństwo
Troszczymy się o Twoje bezpieczeństwo i poufność danych. Platforma Extended Learning została zbudowana na bogatej infrastrukturze, a zabezpieczenia są na bieżąco aktualizowane.
Elastyczność
Platforma Extended Learning pozwala na dużą elastyczność projektantowi, uczestnikom i trenerowi. Możesz z niej korzystać praktycznie wszędzie. Zawsze możesz powielić program, który zaprojektowałeś dla innego szkolenia lub, wykorzystując jego elementy, napisać nowy.
Rezultaty
Platforma Extended Learning umożliwia śledzenie i zarządzanie programem edukacyjnym przez cały czas jego trwania. Uzyskaj w prosty sposób obszerne dane do śledzenia rezultatów oraz do wykorzystania w raportach. Te funkcjonalność umożliwia też skierowanie programu na właściwe tory w każdym momencie.
Platforma Extended Learning. Dla kogo?
Platforma Extended Learning ELSS jest sprawdzonym rozwiązaniem webowym, opracowanym przez trenerów i praktyków zarządzania wiedzą. Rozwiązanie może być szczególnie użyteczne dla działów HR, HRD oraz menedżerów zaangażowanych w rozwój i doskonalenie swoich pracowników. Platforma pozwala na bieżący monitoring postępów indywidualnych i zespołowych pod kątem różnorodnych mierników.
Zadania:
- wykorzystywane jako przygotowanie do szkoleń, aby wzmocnić motywację i zainspirować, lub do powtórzenia wiedzy,
- do zastosowania wiedzy i umiejętności w pracy,
- są przygotowywane i dopasowywane pod konkretne szkolenia, program czy systemy wymagające wdrożenia.
Cele:
- jasno określone na kilku poziomach: cele do wydarzeń edukacyjnych (np. szkoleń), cele indywidualne uczestników programu ustalane przed i uzupełniane/modyfikowane w trakcie trwania programu,
- zsynchronizowane z celami biznesowymi, oceniane i akceptowane przez przełożonych,
- w proces projektowania celów włączony jest HR.
Społeczne uczenie się:
- funkcjonalność umożliwiająca dzielenie się wiedzą z innymi uczestnikami programu,
- wzajemną pomoc w procesie uczenia się,
- dzielenie się najlepszymi praktykami i sukcesami w stosowaniu nowych umiejętności,
- wizualizację procesu uczenia się i rozwoju.
Zasada 70-20-10 a platforma Extended Learning ELSS
W jaki sposób realizujemy regułę 70-20-10
70% Uczenie się na stanowisku pracy
- zadania przed- i poszkoleniowe powiązane z pracą i realnymi sytuacjami zawodowymi,
- bieżąca superwizja i wsparcie przy wdrażaniu ze strony przełożonych i trenerów,
- cele i zadania na poziomie indywidualnym pozwalają na bieżąco planować i stymulować wdrażanie.
20% Społeczne uczenie się
- networking pomiędzy uczestnikami, trenerem i przełożonymi,
- dyskusje w zespole,
- coaching koleżeński w rzeczywistych sytuacjach zawodowych,
- dzielenie się wiedzą.
10% Efektywne szkolenie
- koncentracja na zadaniach praktycznych wykonywanych w trakcie szkolenia dzięki zadaniom i informacjom zbieranym przed i po każdym wydarzeniu,
- proces dzielenia się realnymi przykładami,
- materiały szkoleniowe, prezentacje i dokumentacja zebrana i dostępna w jednym miejscu.
Miejsce, gdzie narzędzie spotyka się z teorią
Pewnie znasz a może nawet stosujesz 4- (5-) stopniową skalę oceny efektywności szkoleń wg. Kirkpatricka? W obu przypadkach Extended Learning ELSS może być użytecznym rozwiązaniem dla Ciebie i Twojej organizacji. Platforma umożliwia zarówno osiąganie wysokich rezultatów wdrożeniowych po szkoleniach, e-learningu, blended learning’u, jak i zademonstrowanie, w jaki sposób te działania wspomagają realizację celów biznesowych firmy.
Możesz sprowokować, udowodnić i udokumentować (właśnie w tej kolejności):
- zmianę zachowań (a nawet często postaw),
- postępy w uczeniu się,
- poziom zadowolenia uczestników.
Chciałbyś zobaczyć, w jaki sposób działa Platforma Extended Learning?
Możesz również wykupić licencję firmową na samodzielne projektowanie procesu wspomagającego transfer wiedzy przy wykorzystaniu Platformy Extended Learning ELSS.